Przejdź do głównej zawartości

Czas na kolejną podróż...

Ale ten czas pędzi... dopiero co szykowaliśmy się na nasz pierwszy wyjazd z Bolkiem w 2012 roku, a już jutro ruszamy w kolejną podróż... 

Wyjazdy z Bolkiem są niezwykłe, dają nam swobodę i niezależność. Uczą samodzielności, radzenia sobie w trudnych, czasami nawet ekstremalnych sytuacjach oraz wzajemnego wspierania się. Mimo, że jedziemy autokarem i jesteśmy grupą, każdy może robić co mu się podoba. Nie ma z góry ustalonego planu i właśnie to jest w tym piękne. Każdy zwiedza z kim chce i co chce, a jeśli woli odpoczywać, to odpoczywa. Nigdy nie wiemy gdzie będziemy spać i czy w ogóle będziemy spać. To jest prawdziwa szkoła przetrwania... Pomimo tego, że czasami jest ciężko, są to naprawdę niezwykłe wyjazdy, a wspomnienia jakie po nich pozostają... nie do opisania! Zwiedzamy mnóstwo przepięknych miast i miasteczek, niektóre wielkie i często odwiedzane przez turystów, a niektóre, pomimo swojego uroku, pomijane przez nich. Tak cudownych chwil nie da się przeżyć siedząc w hotelu. Właśnie dlatego już po raz trzeci ruszamy w podróż wraz z Bolkiem :)

W planach mamy 9 państw: Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Słowenia, Austria, Czechy. W paru z nich już byliśmy, a niektóre są dla nas jeszcze obce i nieznane. Dlatego już na samą myśl o wyjeździe jesteśmy bardzo szczęśliwi ;) 

Torby spakowane, przewodniki przygotowane... Ostatnia noc w swoim łóżku... Od jutra śpimy na karimatach! ;)Wracamy 24 sierpnia, mamy jednak nadzieję, że czas na Bolku nie będzie tak gnał ;)

Obydwoje bardzo dziękujemy rodzicom Marty, bo gdyby nie ich pomoc, nasz wyjazd nie doszedł by do skutku! Dziękujemy również rodzicom Michała za pomoc. :)

"Nie ma nic piękniejszego niż chwile przed podróżą, chwile, gdy jutrzejszy horyzont przychodzi nas odwiedzić i dać nam swoje obietnice." - Milan Kundera


Po powrocie zdamy szczegółową relację z wyjazdu! Do zobaczenia niedługo ;)

Marta i Michał

Komentarze

 1. Fantastycznego wyjazdu, mnóstwa przygód, cudnych kadrów i duuuużo zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezpiecznej podróży, wspaniałej pogody, emocjonujących przygód, niezapomnianych chwil, a dla nas dużo, dużo zdjęć. Pozdrawiamy i czekamy z niecierpliwością na powrót!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemnej drogi i piękneej pogody ;)

  http://aiden-ejsmont.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękujemy wszystkim za komentarze! Jest nam bardzo miło, że czytacie naszego bloga :)

Popularne posty

Londyn 2015 - Royal Air Force Museum

22 stycznia 2015 roku, czyli nasz drugi dzień pobytu w Londynie, nie mógł rozpocząć się inaczej, niż przepysznym English Breakfast w wykonaniu Marty Taty! Jest to tradycyjny posiłek (śniadanie) serwowany na ciepło w krajach Wysp Brytyjskich. Kiedyś codzienny w większości angielskich domów, obecnie podawany głównie w hotelach, pensjonatach i B&B. Nasze śniadanie nie było pełną wersją angielskiego dania, lecz dzięki niemu byliśmy gotowi na intensywny, pełen atrakcji dzień :)

Tego dnia naszym głównym celem było zobaczenie Londyńskiego muzeum lotnictwa - RAF. Dlatego gdy cała nasza trójka była już w pełni gotowa do drogi, poszliśmy do sklepu załadować nasze Oyster card, po czym wsiedliśmy do autobusu 302. Autobus ten nie dojeżdża co prawda do samego muzeum, ale z jedną przesiadką do autobusu 303, był dla nas idealną opcją :) 
Informacje praktyczne Wstęp: Bezpłatny, dzieci w wieku poniżej 16 lat powinny znajdować się pod opieką dorosłych. Godziny otwarcia: 10.00 - 18.00, ostatnie wejście…

Zakopane - dzień trzeci (Gubałówka)

10 listopada 2014 - trzeci dzień pobytu w Zakopanem.
Obudziliśmy się naprawdę wyspani. Nie mieliśmy jakiś większych planów na ten dzień, a nasi znajomi byli w pracy. Po śniadaniu zdecydowaliśmy, że nie będziemy przecież siedzieć w domu, bo to aż grzech! Stwierdziliśmy, że wybierzemy się na Gubałówkę, która jest jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Przed wyjściem, sprawdziliśmy jeszcze, czy będzie można wjechać z psem kolejką, bo nie chcieliśmy przeciążać bolącej łapki Mordka. 
Przeszliśmy przez znajdujący się pod Gubałówką plac targowy, na którym można kupić dosłownie wszystko! Od płaszczy i innych ubrań, poprzez pamiątki, aż do oscypków i innych wyrobów.Na Gubałówkę prowadzi kolej linowo-terenowa z Zakopanego, wybudowana w 1938 roku, długości 1298 m, przy różnicy wysokości ok. 300 m., zmodernizowana w 2001 roku. 

Więcej informacji i cennik na stronie.
Ustawiliśmy się w gigantycznej kolejce i czekaliśmy... W końcu jednak kupiliśmy bilety o parę…

Londyn 2015 - nad wodą i na wodzie, czyli Emirates Air Line i transport wodny ;)

Kolejny dzień również zaczęliśmy od przepysznego English Breakfast w wykonaniu Marty Taty. To danie chyba nigdy nam się nie znudzi :) Do końca nie wiedzieliśmy, co chcemy dzisiaj robić. Na pewno chcieliśmy pojechać w tereny Londyńskiej Tower... ale co dalej? Zostaliśmy zachęceni przez Pana Krzyśka i Panią Ewę do przejazdu kolejką linową nad Tamizą. Wcześniej rozważaliśmy tę opcję, lecz po ich namowach, stwierdziliśmy, że czemu nie ;)

Podjechaliśmy autobusem do stacji Willesden Green po czym zorientowaliśmy się, że zapomnieliśmy z domu aparatu! Zawróciliśmy więc do domu, szybko zabraliśmy aparat i wróciliśmy do metra. Okazało się, że bez problemu możemy dojechać tą linią aż do samego North Greenwich! A to znaczyło, że musimy wysiąść dopiero na 16 stacji. To była jedna z naszych najdłuższych podróży londyńskim metrem. 

North Greenwich – podziemna stacja metra w Londynie, położona w dzielnicy Greenwich, w bezpośrednim sąsiedztwie The O2. Została otwarta jako część nowego odcinka Jubilee …

Bolek 2013 - dzień jedenasty

11 sierpnia 2013 - Włochy - Sycylia
Około drugiej w nocy dojechaliśmy do Agrigento. Minęliśmy przepięknie oświetloną dolinę świątyń i zatrzymaliśmy się na parkingu, z którego mogliśmy je podziwiać. Byliśmy jednak zmęczeni jazdą, rozłożyliśmy więc karimaty na trawie i poszliśmy spać. 
Wstaliśmy o godzinie 7 rano, na parkingu była toaleta z prysznicem, więc szybko się umyliśmy, zjedliśmy śniadanie i zaplanowaliśmy co będziemy robić. W naszych planach znalazło się oczywiście zwiedzanie doliny świątyń, a akurat z naszego parkingu było wejście ;)
Tego dnia Bolek miał urodziny, całą grupą postanowiliśmy udawać, że nie pamiętamy i życzenia złożyć mu w kolejnym mieście ;)
We trójkę ruszyliśmy więc na podbój doliny świątyń.
Agrigento (pol. Agrygent), założone przez kolonistów greckich w VI w. p.n.e., stało się jednym z głównych miast basenu Morza Śródziemnego. Ruiny wspaniałych świątyń doryckich górujących nad miastem antycznym, których znaczna część - położona pod dzisiejszymi polami uprawnymi…