Bolek 2014 - dzień ósmy


8 sierpnia 2014

Wstaliśmy o godzinie 7. Wagon do przewozu aut okazał się bardzo wygodnym miejscem ;) Szybko zwinęliśmy śpiwory i zjedliśmy śniadanie. Pogoda była wspaniała! Bezchmurne niebo, ciepło z samego rana... napawało nas to optymizmem!


Po godzinie 8 ruszyliśmy w drogę! Wyjazd z miasta był niezwykle skomplikowany... O drogę zapytaliśmy więc ochroniarza z Uniwersytetu w Podgoricy. Był na tyle uprzejmy, że zadzwonił po kolegę, który swoim autem wyprowadził nas na dobrą drogę! Nie spodziewaliśmy się, że spotkamy kogoś tak pomocnego :)
Po godzinie dojechaliśmy do Jeziora Szkoderskiego - jest to największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, położone na granicy Albanii i Czarnogóry. 
Znaleźliśmy fajne miejsce na parkingu, gdy przyszedł do nas ochroniarz... Wiedzieliśmy, że jest to miejsce płatne, ale gdy usłyszeliśmy 10 euro od osoby, to szybko spakowaliśmy się do autokaru i odjechaliśmy. Bolek stwierdził, że za tą cenę to my będziemy mieć kemping nad morzem! W sumie to dobrze, że nie zostaliśmy nad jeziorem, bo akurat kwitło i przy brzegu było całe zielone... 

Dość szybko dojechaliśmy do Ulcinj - jest to najdalej wysunięte na południe miasto i gmina miejska w Czarnogórze, znajdujące się u ujścia rzeki Bojany, w pobliżu granicy z Albanią. Postanowiliśmy tego dnia wjechać na kemping, który Bolek znał już z poprzednich lat, a mianowicie AUTO KAMP TOMI. Zapłaciliśmy 7 euro od osoby i mogliśmy rozłożyć nieograniczoną ilość namiotów! Było wspaniale :)

Po rozłożeniu namiotów, poszliśmy się umyć! Ciepła woda pod prysznicem była wspaniała... Właśnie tego nam brakowało ;) Jedynym minusem były toalety "narciarze", ale dało się to jakoś przeżyć ;) Po kąpieli zrobiliśmy pranie, a trochę się tego nazbierało przez te parę dni. Następnie poszliśmy na plażę! 


Upał, słońce, gorący piach i woda... właśnie tego potrzebowaliśmy po deszczowych, chłodniejszych dniach... Na plaży bawiliśmy się po prostu wspaniale! Szkoda tylko, że przez ten piach, nie dało się nurkować. Z utęsknieniem marzyliśmy o kamienistych plażach, na których będziemy za parę dni :)
Po godzinie 14 wróciliśmy na kemping, wzięliśmy prysznic i wybraliśmy się na miasto!

Postanowiliśmy, że tego dnia zjemy na mieście. Dość długo chodziliśmy, szukając odpowiedniego miejsca... W jednej knajpce próbowaliśmy dogadać się z kelnerem, jednak nic z tego nie wyszło, nie mówił po angielsku... Opuściliśmy więc knajpkę i w ostateczności wróciliśmy do pierwszej jaką mijaliśmy po drodze. Ceny były naprawdę przystępne i najedliśmy się :)


Po sytym obiedzie poszliśmy na zakupy. Ceny pozytywnie nas zaskoczyły, wszystko było tanie! Postanowiliśmy na spółkę kupić whisky i colę, za te wspólne zakupy zapłaciliśmy 14 euro! Na siedem osób, były to 2 euro na osobę! 

Jak wiadomo w Czarnogórze płaci się euro, pomimo tego, że nie należy ona do Unii Europejskiej. Czarnogóra wprowadziła euro po rozwiązaniu unii państwowej z Serbią i pełnej niezależności od pozostałych krajów byłej Jugosławii. Wszystkie kraje spoza strefy, czyli Czarnogóra, Kosowo i Andora, dzięki rezygnacji z własnych walut oraz likwidacji banków centralnych sensu stricto zahamowały inflację i uporządkowały własne systemy bankowe. 

Po zakupach wróciliśmy na kemping, trochę odpocząć i skorzystać z jego uroków - WiFi :)

O godzinie 19 wybraliśmy się na plażę, podziwiać zachód słońca... Droga do plaży minęła nam bardzo miło, było mnóstwo śmiechu ;)

Ciężkie życie asystenta Fotografa ;)

A to fotograf uwiecznił ;)

Plaża była prawie pusta... Słońce zachodziło, a woda nadal była ciepła... Nie mogliśmy napatrzeć się na te wspaniałe widoki! Właśnie dla takich chwil się żyje :)
Dość długo spacerowaliśmy po plaży, ale było tak wspaniale, że aż szkoda nam było wracać na kemping... Warto jest męczyć się w autokarze, warto znosić te niewygody, warto podróżować i zwiedzać świat... właśnie dla takich chwil, naprawdę warto!

Po powrocie na kemping usiedliśmy przy naszych namiotach i graliśmy w scrabble, powoli popijając whisky. Było dużo śmiechu i zabawnych haseł. To wspaniałe spędzać czas z tak niezwykłymi ludźmi. Na Bolku jesteśmy jedną grupą, wspieramy się i wspólnie przeżywamy przygody :)

Po grze zabraliśmy się za robienie kolacji. Ugotowaliśmy dużo makaronu, a do tego pikantny sos pomidorowy... Już dawno nie byliśmy tak zadowoleni i najedzeni ;) Następnie krótki spacer po kempingu i do śpiworów! W końcu nie musieliśmy się martwić, że ktoś może nas stąd przegonić, to była spokojna noc :)

Komentarze

 1. podobno zachody słońca są dla wszystkich, a wschody dla wybranych ;)
  ale i tak zazdrościmy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne i radosne zdjęcia.! :D

  Obserwuję od dłuższego czasu :)
  http://luxwell.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne fotki. Widać, że u Ciebie w życiu nie ma miejsca na nudę. Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękujemy wszystkim za komentarze! Jest nam bardzo miło, że czytacie naszego bloga :)

instagram