Bolek 2015 - dzień dziewiąty

9 sierpnia 2015 - Grecja

Wstaliśmy o godzinie 8 rano i zaczęliśmy dzień od gorącej kąpieli. Kempingi są cudowne! Niestety musieliśmy opuścić go przed godziną 11, dlatego po śniadaniu podładowaliśmy telefony i aparaty, a o 10:40 wyjechaliśmy z kempingu i zatrzymaliśmy się w pobliskim miasteczku koło nieczynnego w niedzielę Lidla ;) 

Kalambaka – miasto w Grecji, położone w regionie Tesalia. Miasto leży u podnóża masywu górskiego Meteorów, na szczytach którego znajduje się grupa prawosławnych klasztorów (monastyrów), wpisanych wraz z całym masywem na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.


Meteory widziane z Kalambaki.Mieliśmy sporo czasu, dlatego poszliśmy zwiedzać miasteczko, w którym nie ma zbyt wielu atrakcji, za to jest naprawdę urocze i jest również świetnym miejscem wypadowym na Meteory :) Zapraszamy na naszą fotorelację! 
Po jakimś czasie doszliśmy do naszego głównego celu, czyli do Kościoła Zaśnięcia Maryi Dziewicy – powstał w pierwszej połowie XII w., dzięki Cesarzowi Manuelowi Komnenosowi.Widoki z góry były cudne! Moglibyśmy tam stać i podziwiać miasteczko, lecz upał był nie do zniesienia ;)
Spacerując po mieście trochę zgłodnieliśmy, dlatego weszliśmy do jednej z restauracji "Chicken Time" i nie zawiedliśmy się! Zamówione przez nas souvlaki było przepyszne i tanie, a dodać do tego możliwość skorzystania z WiFi to już w ogóle raj ;)Po powrocie pod autokar poszliśmy na krótki spacer we dwoje. Mogliśmy również podziwiać przepiękny masyw górski w pełnej okazałości. 

Do godziny 19 odpoczywaliśmy koło autokaru, graliśmy w karty, spaliśmy i jedliśmy pysznego zdobycznego melona ;)
O godzinie 19 wyjechaliśmy z Kalambaki i ruszyliśmy w stronę greckiego wybrzeża.


Koło godziny 22  dojechaliśmy do niewielkiej portowej miejscowości - Stilidy. Pomimo tego, że był to dość leniwy dzień, to upał i tak nas wykończył. Rozłożyliśmy więc swoje karimaty na betonie w porcie i położyliśmy się spać ;)
Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękujemy wszystkim za komentarze! Jest nam bardzo miło, że czytacie naszego bloga :)

instagram