Przejdź do głównej zawartości

Warszawa, czyli pierwsze Kubusiowe odwiedziny stolicy!

2 września 2017 roku to dla nas ważna data. Tego dnia Kubuś wkroczył na wyższy poziom podróżowania i odbył swój pierwszy lot samolotem! A w sumie to dwa loty jednego dnia ;) Odwiedził również swoją pierwszą stolicę!
Stawiliśmy się na lotnisku dość wcześnie. Mieliśmy ze sobą tylko torby podręczne i wózek, który braliśmy ze sobą do odprawy. Kubuś był bardzo grzeczny i uśmiechał się do każdego, kto go zaczepił ;) Czas na lotnisku minął ekspresowo i zaraz musieliśmy szykować się do wejścia na pokład. Wózkiem podjechaliśmy aż pod sam samolot, gdzie oddaliśmy go obsłudze, żeby mogli zapakować go do luków. Pomimo tego, że Kubuś jest grzeczny, obawialiśmy się jak zareaguje na wszystkie nowe odczucia i dźwięki. Okazało się, że nie potrzebnie się martwiliśmy, bo nawet nie zwrócił większej uwagi i chwilę po starcie poszedł spać :)Lot do Warszawy trwał około 40 minut. Wylądowaliśmy na Lotnisku Chopina, wózek czekał na nas przy samolocie. Prosto z lotniska ruszyliśmy na miasto. Pogoda nam nie sprzyjała, lecz ubraliśmy się cieplej, śpiącego Kubusia nakryliśmy kocykiem i nic nie było nam straszne ;)


Na ten dzień nie mieliśmy zaplanowanego jakiegoś wyczynowego zwiedzania, więc spokojnym krokiem przespacerowaliśmy się po Starym Mieście, podziwiając m.in. Zamek Królewski, czy Kolumnę króla Zygmunta III Wazy.


Odwiedziliśmy również Warszawską Syrenkę, znajdującą się na malutkim Rynku Starego Miasta.


Dotarliśmy do wybudowanego w 1548 roku Barbakanu, czyli do murów obronnych Warszawy. Tu zrobiliśmy krótki postój na zdjęcia i stwierdziliśmy, że czas zawracać. Kubuś zaczynał robić się głodny, więc trzeba było znaleźć jakieś ciepłe miejsce ;)
Weszliśmy do Costa Coffee, gdzie zamówiliśmy kawę, a Kubuś dostał gorącą wodę do podgrzania butelki z mlekiem. Zagrzaliśmy się trochę i ruszyliśmy dalej. Czas trochę nas gonił :)


Spacerując dalej ujrzeliśmy z daleka Pałac Kultury i Nauki. To on tak naprawdę był ostatnim punktem do zobaczenia na dziś. W planach mieliśmy jeszcze jedno miejsce, ale pogoda ostatecznie pomogła nam zdecydować, że odpuszczamy i wrócimy tu już z większym Kubusiem ;)
Kilka pamiątkowych zdjęć, następnie wizyta w miejscu, które było głównym celem naszego pobytu w Warszawie i ruszamy na lotnisko! Przed lotem jeszcze poszliśmy zjeść coś niezdrowego w McDonaldzie i biegiem na odprawę ;)


Podczas swojego drugiego lotu Kubuś się bawił, a ja zasnęłam z nim na kolanach, dobrze, że chociaż Michał panował nad zmęczeniem ;) Lot minął szybko, a my cieszyliśmy się, że auto mamy na lotniskowym parkingu. 


Udało się! Pierwsza "daleka" podróż Kubusia odbyła się bez żadnych problemów, młody spisał się na medal i był mega grzeczny, a my niezwykle szczęśliwi... choć bardzo zmęczeni ;) Teraz już nie obawiamy się kolejnych podróży z naszym dzielnym małym podróżnikiem!

Komentarze

 1. Podróże z dzieckiem od najmłodszych lat ot fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzielny mały podróżnik:) Świetna wycieczka! Życzymy więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzielny mały podróżnik:) Świetna wycieczka! Życzymy więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli Kubus odwiedzil stolice, a ja jeszcze nie! To samo z lotem samolotem. Wpadam w kompleksy :D A tak na serio: musze kiedys koniecznie odwiedzic Warszawe. Na Waszych zdjeciach wyglada cudnie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękujemy wszystkim za komentarze! Jest nam bardzo miło, że czytacie naszego bloga :)

Popularne posty

Bolek 2014 - dzień dziewiąty

9 sierpnia 2014
Nasz drugi dzień na kempingu, postanowiliśmy spędzić go dość leniwie...  Wstaliśmy o godzinie 8, w końcu naprawdę się wyspaliśmy! Nie trzeba było się o nic martwić, to wspaniałe uczucie! Po śniadaniu (makaron z pulpetami) zabraliśmy się za ładowanie telefonów i baterii z aparatów. Gdy jedno z nas pilnowało ładowarek i kontaktowało się z rodziną dzięki WiFi, drugie korzystało z największego z uroków kempingu, a mianowicie z prysznica! I tak na zmianę ;)

Gdy Ola, Ewelina i Gosia wróciły z zakupów, zmieniły nas przy ładowarkach. Wzięliśmy więc portfel i poszliśmy do marketu uzupełnić zapasy picia. Droga do najbliższego marketu była dość długa i bardzo dokuczał nam upał, jednak dzielnie szliśmy przed siebie ;)
Po powrocie na kemping, stwierdziliśmy, że to najlepszy moment na zrobienie sałatki owocowej! Tym bardziej, że przy wejściu na kemping stał straganik, na którym sprzedawane były owoce z pola. Kupiliśmy gigantycznego arbuza, banany, nektarynki, melona i winogrona. Zap…

Londyn 2015 - Royal Air Force Museum

22 stycznia 2015 roku, czyli nasz drugi dzień pobytu w Londynie, nie mógł rozpocząć się inaczej, niż przepysznym English Breakfast w wykonaniu Marty Taty! Jest to tradycyjny posiłek (śniadanie) serwowany na ciepło w krajach Wysp Brytyjskich. Kiedyś codzienny w większości angielskich domów, obecnie podawany głównie w hotelach, pensjonatach i B&B. Nasze śniadanie nie było pełną wersją angielskiego dania, lecz dzięki niemu byliśmy gotowi na intensywny, pełen atrakcji dzień :)

Tego dnia naszym głównym celem było zobaczenie Londyńskiego muzeum lotnictwa - RAF. Dlatego gdy cała nasza trójka była już w pełni gotowa do drogi, poszliśmy do sklepu załadować nasze Oyster card, po czym wsiedliśmy do autobusu 302. Autobus ten nie dojeżdża co prawda do samego muzeum, ale z jedną przesiadką do autobusu 303, był dla nas idealną opcją :) 
Informacje praktyczne Wstęp: Bezpłatny, dzieci w wieku poniżej 16 lat powinny znajdować się pod opieką dorosłych. Godziny otwarcia: 10.00 - 18.00, ostatnie wejście…

Bolek 2012 - dzień osiemnasty

Dzień 18 (18 sierpnia 2012) -HISZPANIA 
Rano okazało się, że mamy mało jedzenia a DUETu nie ma... Dopiero po godzinie 10:30 przyszedł Bolek i zaprowadził nas do autokaru. Szybko się ogarnęliśmy i w drogę! 
Madryt, stolica od XVI wieku i największe miasto Hiszpanii. Położona w środkowej części Hiszpanii, nad rzeką Manzanares, u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska). Madryt otoczony jest niewielką prowincją zwaną Comunidad de Madrid. Stolica Hiszpanii dzieli się na dwie dzielnice tj: Stary Madryt i Madryt Burboński. Jako duże miasto i stolica jest centrum gospodarczym, administracyjnym i kulturalnym kraju. Jest to również ośrodek biznesu i handlu zagranicznego. Rozwija się tu handel, rzemiosło a także branża turystyczna. Stolica Hiszpanii to ważny węzeł komunikacyjny z czwartym co do wielkości portem lotniczym. 
Z parku w którym spaliśmy widać było Margarita Varela Morales, bardzo ciekawa budowla. Idąc dalej dotarliśmy do Faco de la Victoria.


Potem wsiedliśmy w metro  i wysi…