Spacer po Horsenden Hill West i Grand Union Canal w Londynie


Pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia wybraliśmy się na spacer po okolicy. Strasznie żałowaliśmy, że pogoda niestety nie zrobiła nam niespodzianki i nie zaskoczyła nas pięknymi, śnieżnymi widokami. Dobrze, że nie padał deszcz ;) 
Spacerem przeszliśmy po malowniczym Horsenden Hill West. To niezwykle, że w tak zatłoczonym mieście można trafić na tak spokojne, dzikie tereny. Latem z pewnością na wzgórzach przesiaduje mnóstwo osób, tego dnia minęliśmy zaledwie kilku spacerujących...
Wracając do domu postanowiliśmy wybrać inną drogę i przejść się przez Grand Union Canal,  który jest częścią brytyjskiego systemu kanałów. Główne koryto zaczyna się w Londynie, a kończy w Birmingham, jego długość wynosi 137 mil (220 km). Na całej długości posiada 166 śluz. Jego odnogi docierają do miejsc takich jak: Leicester, Slough, Aylesbury, Wendover i Northampton. 
Zaparkowane wzdłuż kanału łodzie zawsze wywołują u nas zachwyt... wracają również wspomnienia ze słonecznej Wenecji ;) Spacer pomimo pogody był bardzo udany, w końcu nie zmarnowaliśmy dnia w domu i spędziliśmy bardzo miły czas razem.

Komentarze

instagram