Teplickie Skalne Miasto 2018


2 sierpnia 2018 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Czech! Tego dnia mieliśmy być w drodze nad polskie morze, ale jak widać zmieniły nam się plany 😅 Uciekając od upałów, ochłody szukaliśmy w Skalnym Mieście!


Droga z Wrocławia do miejscowości Teplice nad Metují nie zajęła nam dużo czasu, w końcu to zaledwie 100 km, co to dla nas po trasie do Anglii lub Chorwacji 😅 Będąc już na miejscu kupiliśmy bilety i w drogę! Kuba to naprawdę dzielny podróżnik, schody pokonał prawie sam! 


Teplickie Skalne Miasto to największy w Czechach tego typu kompleks skalny. Jego powierzchnia to ok. 1800 ha. Znajduje się tu mnóstwo ciekawych formacji skalnych. Kubę natomiast niezwykle zaciekawił i rozbawił mech... aż śmiał się i podskakiwał z podekscytowania, gdy go dotknął rączką. Uważam, że każda taka wycieczka i każde nowe doświadczenie czegoś go uczy i jest niezwykle ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Właśnie dlatego podróżujemy, pokazujemy mu świat i pozwalamy doświadczyć czegoś nowego 😊Gdy zaczęło się robić ciężej, wyciągnęliśmy nosidło. Kubuś lubi w nim siedzieć, więc nie było problemów. My dzięki temu mogliśmy trochę nadgonić, w końcu chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej!


Rudi był zachwycony chłodną wodą w strumyczku. Mógłby tam spędzić z pewnością cały dzień 😅Udało nam się dotrzeć do najciekawszego i jednocześnie najchłodniejszego miejsca w całym Skalnym Mieście! Jest to przejście o nazwie "Sybir", którego nazwa jak najbardziej trafiona. Śnieg leży tu nawet do miesięcy letnich. Za to jak przyjemnie, po tych dniach upałów... Nie przeszliśmy całej trasy, ale liczyliśmy się z tym. Kuba był zmęczony, a my głodni, więc zawróciliśmy w stronę parkingu.


Szybki obiad w restauracji, tej co zawsze 😅 Michał wziął knedle z sosem mięsnym, a ja mój ukochany smażony ser. Chwila odpoczynku i wracamy do domu.


Wycieczka była bardzo udana. Uwielbiamy spacerować po Skalnym Mieście. Na pewno wrócimy tu jeszcze nie jeden raz i pokonamy z Kubusiem całą trasę 😊

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękujemy wszystkim za komentarze! Jest nam bardzo miło, że czytacie naszego bloga :)

instagram