Przejdź do głównej zawartości

O NAS

ZAKOCHANI W PODRÓŻY


Marta – Na co dzień mama Kubusia, żona Michała i pani Rudego.  Studiuje Finanse i Rachunkowość. W wolnych chwilach nie pogardzi dobrą książką lub muzyką. Lubi robić zdjęcia i podróżować. Co chwilę wyszukuje nowe miejsca, które chciałaby zobaczyć wraz ze swoją rodziną, która jest dla niej najważniejsza. To ona zawsze robi plan zwiedzania i bardzo się wkurza, gdy ktoś się go nie trzyma.

Michał – Na co dzień tata Kubusia, mąż Marty i pan Rudego. Robi inżyniera z Logistyki, a zawodowo jest operatorem-programistą maszyn CNC. W czasie wolnym zapalony czytelnik Fantasy i Sc-fi oraz samouk gitarzysta/basista. Lubi podróżować wraz ze swoją rodziną. To on zawsze jest kierowcą i ogarnia mapę.

Jakub – Na świecie pojawił się 27 marca 2017 roku, a już ma za sobą swój pierwszy lot samolotem oraz pierwsze podróże. Jest niezwykle grzecznym, ciekawym świata dzieckiem. W podróży jest nieuciążliwy i uśmiechnięty. Na co dzień to mały śmieszek, na jego widok nawet osoba mająca zły dzień, potrafi się uśmiechnąć.

Rudi – Kochany, rudy pies. Często nazywany Rudełkiem, Rudeuszem lub po prostu Rudym. Adoptowany w marcu 2016 roku z wrocławskiego schroniska. Uwielbia długie spacery, swoją pomarańczową piłeczkę oraz przytulanie. Jest dzielnym kompanem w podróży i nigdy nie marudzi. Ulubione słowa to "Rudi pojedzie".Zapewne wielu z was uważa, że dziecko będzie ograniczać nas w realizacji naszych podróżniczych planów. Zawsze chcieliśmy być „młodymi” rodzicami, dlatego zaraz po ślubie zdecydowaliśmy się na powiększenie naszej rodzinki. Wiadomo, niektóre plany musieliśmy odłożyć w czasie, ale chcemy pokazać wam, że z dzieckiem też można podróżować! Powiem nawet więcej... z dzieckiem podróże stały się bardziej ekscytujące. Możemy nie tylko poznawać świat, ale i pokazywać go naszemu synkowi! Razem dążymy do realizacji naszych marzeń i planów, nie tylko tych podróżniczych... a plany mamy bardzo ambitne :) Blog jest głównie naszym wspólnym pamiętnikiem z podróży, opisem przygód jakie przeżyliśmy, a którymi chcielibyśmy się podzielić.


"Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje (teraz już we czworo), po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień." - Ernest Hemingway 


Komentarze

Popularne posty

Londyn 2015 - Royal Air Force Museum

22 stycznia 2015 roku, czyli nasz drugi dzień pobytu w Londynie, nie mógł rozpocząć się inaczej, niż przepysznym English Breakfast w wykonaniu Marty Taty! Jest to tradycyjny posiłek (śniadanie) serwowany na ciepło w krajach Wysp Brytyjskich. Kiedyś codzienny w większości angielskich domów, obecnie podawany głównie w hotelach, pensjonatach i B&B. Nasze śniadanie nie było pełną wersją angielskiego dania, lecz dzięki niemu byliśmy gotowi na intensywny, pełen atrakcji dzień :)

Tego dnia naszym głównym celem było zobaczenie Londyńskiego muzeum lotnictwa - RAF. Dlatego gdy cała nasza trójka była już w pełni gotowa do drogi, poszliśmy do sklepu załadować nasze Oyster card, po czym wsiedliśmy do autobusu 302. Autobus ten nie dojeżdża co prawda do samego muzeum, ale z jedną przesiadką do autobusu 303, był dla nas idealną opcją :) 
Informacje praktyczne Wstęp: Bezpłatny, dzieci w wieku poniżej 16 lat powinny znajdować się pod opieką dorosłych. Godziny otwarcia: 10.00 - 18.00, ostatnie wejście…

Warszawa, czyli pierwsze Kubusiowe odwiedziny stolicy!

2 września 2017 roku to dla nas ważna data. Tego dnia Kubuś wkroczył na wyższy poziom podróżowania i odbył swój pierwszy lot samolotem! A w sumie to dwa loty jednego dnia ;) Odwiedził również swoją pierwszą stolicę! Stawiliśmy się na lotnisku dość wcześnie. Mieliśmy ze sobą tylko torby podręczne i wózek, który braliśmy ze sobą do odprawy. Kubuś był bardzo grzeczny i uśmiechał się do każdego, kto go zaczepił ;) Czas na lotnisku minął ekspresowo i zaraz musieliśmy szykować się do wejścia na pokład. Wózkiem podjechaliśmy aż pod sam samolot, gdzie oddaliśmy go obsłudze, żeby mogli zapakować go do luków. 


Pomimo tego, że Kubuś jest grzeczny, obawialiśmy się jak zareaguje na wszystkie nowe odczucia i dźwięki. Okazało się, że nie potrzebnie się martwiliśmy, bo nawet nie zwrócił większej uwagi i chwilę po starcie poszedł spać :)


Lot do Warszawy trwał około 40 minut. Wylądowaliśmy na Lotnisku Chopina, wózek czekał na nas przy samolocie. Prosto z lotniska ruszyliśmy na miasto. Pogoda nam nie s…

Bolek 2014 - dzień dziewiąty

9 sierpnia 2014
Nasz drugi dzień na kempingu, postanowiliśmy spędzić go dość leniwie...  Wstaliśmy o godzinie 8, w końcu naprawdę się wyspaliśmy! Nie trzeba było się o nic martwić, to wspaniałe uczucie! Po śniadaniu (makaron z pulpetami) zabraliśmy się za ładowanie telefonów i baterii z aparatów. Gdy jedno z nas pilnowało ładowarek i kontaktowało się z rodziną dzięki WiFi, drugie korzystało z największego z uroków kempingu, a mianowicie z prysznica! I tak na zmianę ;)

Gdy Ola, Ewelina i Gosia wróciły z zakupów, zmieniły nas przy ładowarkach. Wzięliśmy więc portfel i poszliśmy do marketu uzupełnić zapasy picia. Droga do najbliższego marketu była dość długa i bardzo dokuczał nam upał, jednak dzielnie szliśmy przed siebie ;)
Po powrocie na kemping, stwierdziliśmy, że to najlepszy moment na zrobienie sałatki owocowej! Tym bardziej, że przy wejściu na kemping stał straganik, na którym sprzedawane były owoce z pola. Kupiliśmy gigantycznego arbuza, banany, nektarynki, melona i winogrona. Zap…

Drezno i Pałac Moritzburg

Ostatnio przeglądając mapę w poszukiwaniu ciekawych miejsc niedaleko Wrocławia, nasz wzrok zatrzymał się na Dreźnie... Od razu zaczęliśmy wyszukiwać informacji na jego temat, a widząc na zdjęciach przepiękną panoramę tego niemieckiego miasta, zapragnęliśmy "zapinezkować" je na naszej mapie ;) I takim oto sposobem zebraliśmy ekipę i 9 kwietnia 2016 r. ruszyliśmy na podbój Niemiec ;) Droga minęła nam bardzo szybko i jest banalnie prosta. Wjechaliśmy na A4 pod Wrocławiem i z autostrady zjechaliśmy dopiero przy Dreźnie. 
Trochę o mieście. Drezno to miasto we wschodnich Niemczech, położone nad Łabą, stolica kraju związkowego Saksonia. Analiza śladów archeologicznych wskazuje na to, że zasiedlenie obszaru, na którym powstało miasto, nastąpiło już w epoce kamienia. W dokumentach zachowanych z 1206 nadmieniono po raz pierwszy istnienie Drezna, które następnie awansowało do rangi miasta-rezydencji Elektorów Rzeszy oraz króla. Drezno pełni rolę gospodarczego i kulturalnego centrum Saks…