Bolek 2012 - dzień drugi

Dzień 2 (2 sierpnia 2012) - CZECHY/AUSTRIA


Rano z dziewczynami poszłyśmy się umyć do płatnej toalety, a Michał został, żeby złożyć namioty. O 9 udaliśmy się w stronę parkingu, gdzie po jakimś czasie pojawił się nasz DUET i w końcu mogliśmy zjeść śniadanie, którego już nie mogliśmy się doczekać :) 

Potem pojechaliśmy do Salzburga, gdzie „nasza” grupa zrobiła pierwsze, drobne zakupy i poszliśmy zwiedzać miasto. Bolek i autokar zmyli się. Mieliśmy 4 godziny dla siebie.
Salzburg powstał w miejscu rzymskiej osady Iuvavum. Zubożenie miasta w XVIII w. okazało się darem opatrzności, gdyż historyczne budowle obecnie przyciągające turystów były odnawiane, a nie wyburzane i zastępowane innymi. Malownicze położenie i bogactwo zabytków sprawiają, że wielu uważa Salzburg za najpiękniejsze miasto Austrii.Widzieliśmy przepiękne Ogrody Mirabell - Jeśli ktoś jest amatorem kolorów, piękna i zapachu kwiatów – nie może przegapić ogrodu Mirabell, a także Pałacu. Budynek powstał w 1606 roku z rozkazu Wolfa Dietricha. Najsłynniejszą częścią Pałacu jest Sala Marmurowa (słynąca z tego, że jest najpiękniejszą salą ślubów w całej Europie Środkowej), do której prowadzą Schody Aniołów. Ogród do dnia dzisiejszego funkcjonuje w nienaruszonym stanie, wciąż posiada tą samą formę. Jego centrum zaś tanowi fontanna, będąca uosobieniem żywiołów. Innymi atrakcjami mogą być: Ogród Karłów a także parterowy ogród, z którego doskonale widać panoramę Salzburga.W oddali widać Twierdzę Hohensalzburga - Festung Hohensalzburg dosłownie Forteca Wysokiego Salzburga, to zamek w Salzburgu usytuowany na wzgórzu Festungsberg, nad miastem. Ma szerokość 250 m, długość 150 m i jest jednym z największych zamków średniowiecznych w Europie. Po Wiedniu (Pałac Schönbrunn, Katedra Św. Szczepana, Prater i Tiergarten Schönbrunn) Zamek-Forteca w Salzburgu jest najczęściej zwiedzanym miejscem przez turystów.
Następnie przespacerowaliśmy się jeszcze po mieście i poszliśmy na obiad :) Na koniec zwiedzania zobaczyliśmy jeszcze piękny krajobraz Alp z mostu oraz okolice dworca autobusowego. 
Salzburg jest przepięknym miastem i naprawdę warto się tam wybrać :) Te wspaniałe widoki... nie do opisania! Przed odjazdem kupiliśmy jeszcze napoje procentowe, by uczcić nasz wyjazd. To dopiero początek naszej przygody, a już byliśmy niezwykle zadowoleni i podekscytowani :)

Podczas drogi mogliśmy podziwiać z okna wspaniałe górskie krajobrazy...


Wieczorem złapała nas burza i nocowaliśmy na parkingu pod daszkiem przy autostradzie. Bolek nas postraszył, że policja może nas stąd wyrzucić, ale i tak szybko zasnęliśmy...

Komentarze

instagram