Majówka 2019 - dzień trzeci - PapugarniaTrzeci dzień naszego pobytu w Tatrach zapowiadał się dość deszczowo. Nie chcieliśmy jednak zmarnować całego dnia na siedzenie w pokoju... Czytając o pobliskich atrakcjach trafiliśmy na Papugarnię. Czasami odwiedzamy naszą wrocławska, więc zdecydowaliśmy, że porównamy ją do tej Zakopiańskiej 😉
Z trudem znaleźliśmy miejsce na parkingu (oczywiście płatnym...) i w deszczu pobiegliśmy pod drzwi Papugarnii. Kupiliśmy bilety i czekaliśmy na naszą kolej. Były straszne tłumy ludzi...
Kuba był przeszczęśliwy, gdy w końcu udało nam się wejść do miejsca, w którym są papugi.Papugi były przepiękne. Jednak sprawiały wrażenie... zmęczonych? Zauważyliśmy, że cały czas wchodziły tłumy ludzi, papugi nie miały ani chwili "przerwy". Niektórzy nachalnie budzili śpiące ptaki i próbowali zwabiać i karmić je na siłę. Choć niektóre ptaki same z siebie siadały na ludziach, tak jak papuga na zdjęciach powyżej, problem był jeden. Nie chciała ze mnie zejść, a zachowywała się trochę nerwowo.

Nasza wizyta w Papugarnii trwała trochę ponad pół godziny... Byliśmy zmęczeni tym hałasem i jednocześnie współczuliśmy ptakom tych tłumów ludzi. Obsługa Papugarnii naszym zdaniem powinna ograniczyć liczbę wchodzących osób jeszcze bardziej i robić przerwy, by ptaki miały chwilę spokoju. Porównując tę Papugarnię do naszej Wrocławskiej muszę przyznać, że w naszej czuliśmy się dużo lepiej.


W drodze powrotnej kupiliśmy oscypki. Pogoda nadal była deszczowa, więc postanowiliśmy, że odpoczniemy trochę w naszym pokoju.Po południu wyszliśmy do restauracji na obiad. Dobrze, że znajdowała się ona zaraz obok nas, bo pogoda dalej nie sprzyjała długim spacerom.To był mega leniwy, deszczowy dzień... Choć i taki nam się przydał, w końcu spędzaliśmy go razem 😊 Wieczorem wspólnie oglądaliśmy seriale na Netfixie i planowaliśmy następny dzień.

Komentarze

instagram